Immáron tizennyolcadszor Falk Art Fórum

Főoldal » Immáron tizennyolcadszor Falk Art Fórum

Nagykorúságunkat végre elérve, az elmúlt évek tapasztalataival gazdagodva, idén minden eddiginél érdekesebb, jobb kedvű fesztivált kívánunk rendezni.

Az idei FAF témája: a műtárgyak otthon.

Napjaink divatos építészeti és lakberendezési stílusa a végletekig letisztult, s emiatt rideg és személytelen minimalizmus. Ahhoz, hogy lakhelyünk igazi otthonná váljon, antik bútorokkal és tárgyakkal érdemes „lelket” vinni belé. A régi tárgyaknak ugyanis aurája, története van.

Hogyan és milyen stílust lehet beilleszteni ezekbe a lakásbelsőkbe? A kérdésre kívánunk a mostani fesztiválon választ adni. Azért alakítanak ki a galériák a látogatók számára különféle enteriőröket, hogy érzékeltessék a különféle stílusok egymás mellett élését, valamint azt, hogy mennyire más minőségi anyagból készült bútorokkal és míves műtárgyakkal berendezni a lakásukat. Ráadásul nem csillagászati, hanem megfizethető áron. Művészeti műfajokat, korstílusokat megidéző izgalmas pop up terekkel jelentkeznek a Falk Miksa utcai galériákban a KREA Kortárs Művészeti Iskola enteriőrtervező hallgatói is.

Ehhez a témához kapcsolódik a mai kerekasztal beszélgetés két „bútorszakértővel”: Vadas József művészettörténésszel és Csörge Csabával, a Darius Antikvitás tulajdonosával. A régi bútorok és tárgyak mellett az antik szőnyegek is öltöztetik a lakást – nemcsak a földön, hanem a falon is. Szakértő vendégünk, dr. Pásztor Emese művészettörténész tart előadást az értékes és szép szőnyegekről. Más világot, eltérő hangulatot visz a lakásba a kilim, a kézzel szőtt nomád szőnyeg. Látványos kiegészítője lehet bármilyen stílusú otthonnak.

Mit kínál még a FAF 2018?

Akit a Falk Miksa utca érdekes házai érdekelnek, egy erről szóló sétán vehet részt. Az utca galériáit egy másik séta kapcsán ismerhetik meg Schneller János művészettörténész segítségével.

Az idén 25 éves Wladis Galéria most is különleges kamarakiállítást rendez: Bestiárium címmel létező és kitalált, sokszor emberi vonásokkal és tulajdonságokkal felruházott állatfigurákat mutat be.

Két galériában is láthatunk fotókat. A Missionart Galéria kiállítása a hiperrealista festményeiről és pop art grafikáiről ismert Kocsis Imre életművének eddig alig látott, izgalmas fotóanyagából válogat. Szubjektív dokumentumok címmel az Európa Galéria egy művészházaspár, Lex Mónika és Lex Mihály hasonló helyszíneken készült képeit állítja ki, két különböző megközelítésben.

A Moró Antik a japán nők által ma is viselt, 2000 éves hagyománnyal bíró kimonónak szenteli idei kiállítását. Hári Anikó ékszergalériájában is egzotikus kiállítással találkozhatnak Sri Lanka kék kövei címmel. A szigeten fellelhető kék színű drágakövekből készültek a most bemutatott ékszerek.

A Nautilus Antikvitásban A erdélyi szászoktól az artdeco-ig címmel a Trianon előtti Magyarország területéről összegyűjtött ötvöstárgyakat láthatnak, egy magángyűjtemény darabjait. A Magyar Kerámia Galériában a magyar art deco kerámiák mellett a későbbi évek – újra divatossá váló – retro kerámiatárgyai is megtalálhatóak. A Bujanovics Régiségboltban látható bútorok és tárgyak a múlt megmentett titokzatos darabjai.

Virág Judit és Kieselbach Tamás árverési anyagukat mutatják be a FAF-on.

Aukciós kiállításán Virág Judit tárlatvezetést is tart.

Az egykori Magyar-Francia Galéria megújult, s új helyen Bodó Galéria és Aukciósházként működik tovább. A közeli anyák napjára az anya-gyermek kapcsolatot ábrázoló válogatással készült. Erre az alkalomra készülve a Haas Galéria A REMEKMŰVEK – REMEK MŰVEK sorozatában Ráfael Győző Viktor: Anya gyermekkel című festményét mutatja be. A galériában Groteszk klasszikusok címmel nyílik rendhagyó kiállítás Szűcs Édua festmény-paródiáiból.

 

Minden látogatónknak jó szórakozást kívánunk!

A FAF szervezői

« Vissza